New Moon od A-Z

27. března 2010 v 21:31 | Monyszek
New moon
Aro
Vůdce italského upírského klanu Volturiánů hraje Michael Sheen. Pokud se Aro někoho dotkne, dokáže okamžit přečíst jeho myšlenky.


Breaking Dawn (Rozbřesk)
Tak zní čtvrtý a zatím poslední díl ságy. Jeho zfilmování by se mělo dostat do kin na začátku roku 2011.

Cullenovi
Upírská rodina beze stopy zmizí po katastrofě na oslavě Belliných narozenin.

Drsní vlkodlaci
Smečka se skládá z Paula (Alex Meraz), Sama (Chaske Spencer), Jareda (Bronson Pelletier) a Embryho (Kiowa Gordon). Také Jacob (Taylor Lautner) se k nim v druhém díle připojí.

Eclipse (Zatmění)
Tak zní titul třetího dílu Stmívání. Předběžný termín premiéry je pro česká kina stanoven na 1. července 2010, ale může se ještě změnit.

Falešné vrčení
Taylor Lautner má jeden velký problém: ,,Fanoušci mě často žádají, abych zavrčel jako vlk. To mi přijde fakt trapné. Vždycky pak lidem říkám, že si musí počkat na film, aby mě slyšeli vrčet."

Great Money
373 miliónů diváků vidělo v kinech po celém světě první díl Stmívání. Což znamená výdělek 252 miliónů euro. Náklady producentů přitom byly pouhých 25 miliónů euro.

Halucinace
V knize Bella sylší Edwardův hlas, když se ocitne v nebezpečí. Protože se na těchto halucinacích stane závislá a touží je slyšet co nejčastěji, dostává se záměrně do nebezpečných situací a jejími novými koníčky jsou jízda na motorce nebo skákání z útesů. Ve filmu je to ale trochu jinak: Tady se jí sexy upír zjevuje v určitém druhu halucinací jako vysněný obrázek. Naštěstí, protože jinak bychom v druhém díle krasavce Roberta Pattinsona moc neviděli.

Itálie
Velké vyvrcholení: Bella a Edward se uvidí poprvé od svého dramatického rozchodu v italském městě Voltera. Zoufalé Belle nezbývá moc  času, aby zachránila lásku svého života.

Jane
(Dakota Fanning) je strážce Volturiánů. Pouhou silou svých myšlenek může kohokoliv mučit a trápit.

Krásné auto
Na filmovém plátně můžeš vidět Alici, jak šlape pořádně žlutému porsche 911 na plyn. Její představitelka Ashley Greene byla nadšená: ,,Takové auto bych taky chtěla mít. Startuje jako raketa."

Líbat Roberta
Mánie kolem Roberta Pattinsona nezná hranice: když si tento herec v pauze při natáčení odskočil něco rychle sníst, během chvíle se před restaurací tísnilo na 500 holek. Robert z toho byl pořádně vytočený a řekl: ,,Všude vyvolávám takový chaos. Ale jsem si jistý, že kdybych se jednéé z těchto holek zeptal, jestli by se mnou nechtěla posnídat, byla by totálně v šoku a už nikdy by moje jméno nezavolala."

Motorky
Pohoda za řídítky: ve filmu Bella jezdí na staré Hondě a Jacob řídí cool Halley Sprinta.

Nepřátelé
Mezi upíry a vlkodlaky existuje dávné nepřátelství. Ale s rodinou Cullenů uzavřeli vlkodlaci v roce 1936 smlouvu:  dokud se upíři nenapijí lidské krve, bude mezi nimi vládnout mír.

Olympic Coven
To je oficiální označení Cullenovic rodinky. Jejími členy jsou Carlisle, Esme, Edward, Rosalie, Emmett, Alice a Jasper.

Paseka
Když je Bella na pasece napadena upírem Laurentem, přijde jí Jacob na poomoc. Bella tak poprvé uvidí svého přítele v podobě vlkodlaka.

Quileuté
Tento indiánský kmen skutečně existoval. Žil na území dnešního amerického státu Washington. K tomuto kměni patřilo asi 750 členů.

Robert
Jeden americký magazín před časem napsal na titulní straně: ,,Rob a Kristen - Zasnoubení!" I když se tahle zpráva ukázala jako fake, faktem je, že mezi těma dvěma to jiskří mnohem víc než při běžném přátelství.

Spiderman
Robert Pattinson má v soukromí svého vlastního superhrdinu. Tomuto herci se totiž hrozně líbí Spiderman.

Tetování
Všichni vlkodlaci mají na svém rameni stejné kulaté tetování na znamení svojí sounáležitosti.

Úžasná těla
Teď to bude opravdu žhavé, protože kluci odhazují svoje svršky. Tše se na bochánky na břiše Taylora Lautnera i Roberta Pattinsona. Zatímco ten první pořádně tvrdě trénoval, ten druhý šel radši pařit. Robertovy buchtičky tak musely být náročně domalovány. Jedna nula pro Taylora!

Volturiovi
Jsou největší a nejsilnější upírskou společností. Klan žije ve Volteře a dohlíží na dodržování upírských zákonů. Jejich erb symbolizuje sílu a moc.

World premiere
Světová premiéra New Moon proběhla 16. listopadu v LA za účasti všech hlavních hvězd. U nás byla stejně jako ve většině evropských kin naplánovaná na 26. listopadu.

X-chromozon
Bella tento ženský chromozón činí odpovědným za její neustálou nemotornost.

Y-chromozon
Spousta kluků absolutně nechápe poprask kolem této upírské ságy a pořádně jim to leze na nervy. Možná proto, že žárlí na to, jak moc se naše srdce dokáží kvůli Robertovi rozbušit?

Zašantročený scénář
Žhavý objev? Casey Ray ze St. Louis našla scénář k New Moon v kontejneru na papír za jedním hotelem. S tímhle nálezem si mohla pomoct k pěkkným milionům, ale poctivá nálezkyně vrátila okamžitě tento exkluzivní materiál filmovým bossům z Twilight. Místo vysoké finanční odměny, pak obdržela jenom lístky na premiéru. Jak mohl scénář skončit v kontejneru, to zůstává záhadou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kýťa Kýťa | Web | 27. března 2010 v 22:03 | Reagovat

máš mooc pěkný blog:)

2 Burberry Hobos Burberry Hobos | E-mail | Web | 23. června 2011 v 9:08 | Reagovat

Enough informations have provided.We can get much news from this.Thank you for sharing.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama